Pielgrzymka do Peru 13 noclegów 14 dni

WYPRAWY PIELGRZYMKOWE PO PERU

Zapraszamy  na unikane pielgrzymki do Peru, podczas których pielgrzymujący odwiedzą m.in. sanktuarium Pariacoto (gdzie zginęło z rąk Świetlistego Szlaku dwóch polskich misjonarzy), wiele przepięknych kościołów w stylu kolonialnym (w niektórych z nich zostaną zorganizowane dla grupy msze święte), najbardziej fascynujące fragmenty sakralne stolicy Peru – Limy, Arequipy oraz Cusco, piękne krajobrazy peruwiańskich Andów, w tym słynne inkaskie ruiny Machu Picchu. Pielgrzymujący otrzymają również dużą dawkę historii, poznają tutejsze tradycje i kulturę, a ponadto m.in. w regionie Cusco spotkają się z lokalnymi mieszkańcami andyjskich wiosek, na wspólny posiłek oraz mszę świętą, co pozwoli uczestnikom jeszcze głębiej poznać tutejsze zwyczaje i realia, z dala od typowych turystycznych szlaków.

To kompleksowa propozycja dla grup pielgrzymkowych, zawierająca wszystkie koszty atrakcji, bilety wstępu, w tym wszystkie śniadania oraz większość obiadów i kolacji. Tak by podróż była jak najbardziej komfortowa oraz by podróżujący mogli w pełni skupić się na odwiedzanych miejscach, w tym na duchowym aspekcie wycieczki.

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1           Przylot do Lima

Po przylocie do Limy odpoczynek i powitalna kolacja. Jeżeli przylot będzie w godzinach porannych, będziemy nieco modyfikować program, by maksymalnie wykorzystać czas w stolicy. Przy czym przeważnie grupy przylatują w godzinach późno popołudniowych, zatem na chwilę obecną przygotowujemy program w sposób, jak wskazano poniżej. Nocleg w Limie.

Dzień 2           Lima miasto – Arequipa

W dniu dzisiejszym całodniowe zwiedzanie stolicy Peru – Limy, z dużą ilością polskich akcentów. Śniadanie o godzinie 07:15 wyjazd z hotelu o godzinie 08:15 am. W programie zwiedzanie Katedry, kościoła San Francisco z Katakumbami. Udamy się także do Bazyliki św. Dominika, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Poznamy tu także historię peruwiańskich świętych. Będzie także okazja by wejść do budynku dawnej stacji PKP, gdzie poznany historię rodaka Ernesta Malinowskiego.

Po obiedzie przejazd na lotnisko i przylot do Arequipy. Zwyczaj przelot jest w godzinach między 17:00   21:00  – w zależności od dostępności lotów na tym odcinku. Nocleg w Arequipie.

Dzień 3           Arequipa

Zwiedzanie centrum miasta Arequipy od godziny 08:00, w tym Katedry oraz klasztoru świętej Katarzyny. Ponadto odwiedzimy muzeum Juanity, gdzie dowiemy się o inkaskim systemie wierzeń.

Po obiedzie, dla chętnych, spacer do dzielnicy Yanahuara (ok 1 kilometr z centrum), by podziwiać zachód słońca i widok na trzy majestatyczne wulkany otaczające miasto. Koniecznym punktem, który warto odwiedzić będzie także Świat Alpaka. Tu poznamy tajniki wyrabiana produktów m.in. z wełny vigonia, oraz pierwszy raz będziemy mieć styczność z alpakami i lamami z bliska. W tym dniu, wieczorem zostanie dla grupy zorganizowana msza święta w jednym z tutejszych kościołów. Nocleg w Arequipie.

 

Dzień 4           Arequipa – Canteras Sillar – Chivay – Coporaque – Yanque

W dniu dzisiejszym śniadanie o 05:45 , następnie przejazd o 06:30  do unikalnej w regionie, mało jeszcze turystyce znanej atrakcji, tj. do kamieniołomów za Arequipą. Wyrabia się w nich sillar – kamień, z którego zbudowana jest stara część Arequipy. Następnie przejazd do Chivay, gdzie grupa dotrze na obiad. Po obiedzie, krótkie zwiedzanie miasteczka Chivay, po czym udamy się w kolejne unikalne miejsce, z dala od turystycznego zgiełku, tj. do najstarszej w dolinie Colca świątyni pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła (Świątynia Santiago Apostol de Coporaque). Kościół ten znajduje się w malowniczo usytuowanej wiosce Coporaque. Według znalezionych zapisków to najstarszy katolicki budynek w dolinie Colca. Świątynia Santiago Apostol została zbudowana w XVI wieku. Uległa wielu zniszczeniom m.in. podczas trzęsienia ziemi w 2001 r. przy czym uszkodzone części zostały zrekonstruowane. Miasteczko Coporaque to także doskonałe miejsce na zetknięcie się z lokalnym folklorem doliny Colca. Po odwiedzeniu miasteczka i świątyni, przejazd na nocleg do miasteczka Yanque. Nocleg w Yanque

Dzień 5           Yanque – Krzyż Kondora (Cruz del Condor) – Puno

Wcześnie rano śniadanie o 06:00  , po czym o 06:45  przejazd na plan główny w Yanque, następnie ok 07:30   przejazd do punktu widokowego Cruz del Condor (Krzyż Kondora), by podziwiać kondory w ich naturalnym środowisku. Następnie przejazd do Chivay na obiad, po którym przejazd do Puno. Przybycie do Puno między około 18:00 – 19:00 . Kolacja i odpoczynek. Nocleg w Puno.

Dzień 6           Puno – wyspy Uros – wyspa Taquile – Puno

Śniadanie o 06:30   po którym o 07:30  przejazd do portu i łodzią na wyspy Uros, następnie zaś na wyspę Taquile. Po zwiedzeniu wysp pływających, obiad na wyspie Taquile, powrót do Puno ok 16:00   – 17:00  Jak będzie czas zwiedzanie grobowców w Sillustani (tutaj bilet nie wliczony w cenę, koszt 20 soli od osoby) Nocleg w Puno.

 

Dzień 7           Puno – Raqchi – kościół w Andahuaylillas – Cusco

Przejazd autokarem z Puno do Cusco (czas przejazdu z przystankami ok 10 godzin). Po drodze zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Raqchi, punktu widokowego w Lar Raya, następnie zwiedzanie i msza święta zorganizowana dla grupy w świątyni pod wezwaniem świętego Piotra Apostoła w Andahuaylillas. To piękny XVII-wieczny kościółek, o którym mówi się, że jest klejnotem sztuki andyjskiej. Świątynia uznawana jest również, jako Kaplica Sykstyńska Ameryki. Obiad na trasie.   Nocleg Cusco

Dzień 8           Cusco

Zwiedzanie miasta Cusco, tutejszej Katedry oraz kościoła w dzielnicy San Blas. W dniu dzisiejszym także msza święta zorganizowana dla grupy w jednej ze świątyń na terenie Cusco (godziny zorganizowanej dla grupy mszy do wyboru albo bardzo wcześnie rano, albo wieczorem). Spacer dla chętnych po ruinach inkaskich w Saksaywaman i następnie zejście do dzielnicy San Blas. Odwiedzenie lokalnego ryneczku Mercado San Pedro lub Mercado San Blas, by poznać tutejszy świat owoców, warzyw, lokalnych ziół. Nocleg w Cusco.

 

Dzień 9           Cusco – Cochahuasi – Pisac – Ollantaytambo

W dniu dzisiejszym śniadanie o godzinie 06:15 następnie o godzinie 07:00   przejazd do miasteczka Pisac. Po drodze odwiedzimy przepiękne miejsce z cudownymi peruwiańskimi zwierzętami: alpaki, lamy, kondory, wigonie (vicuñas) i wiele innych. To sanktuarium ratujące cenne okazy z przemytu. Następnie przejazd do miasteczka Pisac, zwiedzanie tutejszych ruin oraz lokalnego ryneczku z pamiątkami. Po obiedzie przejazd do malowniczego miasteczka Ollantaytambo i zwiedzanie tutejszych inkaskich ruin. Na trasie zostanie zorganizowana dla grupy w jednej z lokalnych świątyń msza święta. Nocleg w świętej dolinie Inków.

Dzień 10         Ollantaytambo – Machu Piccchu – Ollantaytambo

Śniadanie o godzinie 05:40 , o godzinie 06:30  przejazd z hotelu na stację PKP (czas przejazdu ok 30 – 45 minut). O godzinie 07:45   odjazd pociągiem z Ollantaytambo do Aguas Calientes (przyjazd na godzinę 09:15  ), miasteczka położonego u podnóży Machu Picchu.

Ta opcja zakłada, że grupa nie zwiedza dodatkowego szczytu. Ogólnie zasady zwiedzania ruin Machu picchu są następujące:

 • Na każde 15 osób musi być oddzielny przewodnik,
 • Zwiedzanie na jednym bilecie dozwolone jest na 4 godziny

Po zwiedzaniu inkaskich ruin w Machu Picchu, obiad w Aguas Calientes i wyjazd pociągiem z Aguas Calientes do Ollantaytambo między 17:00 – 20:00  w zależności od dostępności biletów.

Po przyjeździe pociągiem do Ollantaytambo, przejazd do hotelu w świętej Dolinie Inków i odpoczynek. Nocleg w świętej dolinie Inków.

Dzień 11         Ollantaytambo – Moray – Maras – Salineras – lokalna społeczność w Andach – Cusco

To będzie niezwykle folklorystyczny dzień. W tym dniu poza pięknymi atrakcjami, jak stanowisko archeologiczne w Moray, czy saliny w Salineras de Maras, proponujemy pielgrzymującym bardzo folklorytyczny dzień poprzez zorganizowanie wspólnego spotkania z jedną z lokalnych andyjskich społeczności, wspólne gotowanie z mieszkańcami wioski andyjskiej najbardziej unikalnego w Andch dania – Pachamanca oraz mszę świętą w wiosce w górach, w malutkim lokalnym kościółku z udziałem goszczących naszą grupę rodzin. Atrakcji w tym dniu nie zabraknie. Będzie tu także piękny pokaz przygotowany przez lokalne kobiety, dzięki któremu poznamy tajniki, jak wyrabia się w tej części kraju tekstylia z wełny owczej oraz z wełny alpaki. Wieczorem powrót do Cusco. Nocleg w Cusco.

Dzień 12         Cusco – wylot do Limy

Wczesno poranna msza święta dla grupy w jednym z lokalnych, klimatycznych świątyń w Cusco. Następnie wolne przedpołudnie na odpoczynek i ostatnie zakupy pamiątek. Obiad ok 12:00  w Cusco albo nieco później, tu wszystko zależeć będzie od godzin wylotu z Cusco. Po obiedzie, między 15:00 -18:00   przejazd na lotnisko i wylot z Cusco do Limy. Godziny przelotu zależne są od dostępności. Im wcześniej rezerwowana jest wycieczka, tym łatwiej o dobre godziny lotów.W Limie czas wolny wieczorem na odpoczynek, jak będzie czas, można pospacerować po dzielnicy Miraflores. W dniu dzisiejszym pożegnalna kolacja w stolicy. Nocleg w Limie.

Dzień 13         Lima – Pariacoto – Lima

Ok godziny 03:00 przejazd autokarem z Limy do sanktuarium w Pariacoto. Zatrzymanie się na trasie, by odwiedzić stanowisko archeologiczne w Sechin, następnie przyjazd do Pariacoto ok 12:00 – 13:00   msza i odpoczynek. Około 16:30 wyjazd z Pariacoto i powrót do Limy w nocy.

Tego dnia bardzo długi przejazd autokarem.  Nocleg w Limie.

Dzień 14         Lima – wylot do Europy

Po śniadaniu przelot na lotnisko w Limie i wylot do Europy.

CENA ZAWIERA

 1. Przelot wewnętrzny na trasie Lima – Arequipa w godzinach późno popołudniowych
 2. Przelot wewnętrzny na trasie Cusco – Lima w godzinach popołudniowych
 3. Przejazdy prywatnymi autobusami (w Peru w okolicach Cusco, samo miasto oraz święta dolina Inków, może wystąpić sytuacja, że trzeba będzie grupę rozdzielić podczas krótkich odcinków przejazdu na 2 oddzielne grupy, z uwagi na przepisy dozwolone jest poruszanie się w tych rejonach wyłącznie busem do 40 osób, ale czasem są i w tym zakresie ograniczenia). W takiej sytuacji organizujemy 2 mniejsze samochody do transportu na krótkich odcinkach w Cusco, czy na trasie do świętej doliny Inków.
 4. Transfery z i na ( Tylko za granicą ) ( Transfer na lotnisko w Polsce jest dodatkowo płatny )
 5. Koszty jednego polskiego pilota na terenie Peru – bez wynagrodzenia (wliczone jest to samo, co wliczone jest dla uczestników). Pilot organizowany jest ze strony zleceniodawcy
 6. Koszty jednego polskiego księdza na terenie Peru (wliczone jest to samo, co wliczone jest dla uczestników)
 7. Lokalny przewodnik przez 12 dni pobytu grupy, na poszczególnych odcinkach inny (przeważnie od Arequipy do Cusco jeden) oraz w regionie Limy drugi, czasami oddzielny jest na terenie jeziora Titicaca
 8. Na terenie Machu Picchu 2 lokalnych przewodników + 1 asystent (wymogi prawne)
 9. Śniadania (poza dniem pierwszym wycieczki)
 10. Obiady lub kolacje (czasem obiady i kolacje z uwagi na to, że nie ma dostępu do restauracji w okolicy i grupa może mieć problem ze znalezieniem posiłku samodzielnie), w sumie 15 x posiłków z w formie bufetu: (do posiłków wliczone są: herbata, w niektórych miejscach kawa, a w niektórych pisco sour – lokalny drink, woda z cytryną i lokalnymi ziołami lub inny napój lokalny) oraz 1 x posiłek w formie unikalnego w Andach dania Paczamanka, przygotowywanego wspólnie z lokalnymi mieszkańcami jednej z andyjskich wiosek
 11. Wycieczka prywatna na wyspę Uros oraz Taquile + szybka łódź prywatna w tym dniu dla grupy
 12. Zorganizowanie mszy świętych dla grupy w 9 x kościołach
 13. 13 x noclegi w średniej jakości hotelach 3 * na bazie pokoi dwuosobowych (standard peruwiański) lub hotele 4 * z niższej półki. Dopłata do jedynki 770 Dla pilota i kapłana przewidziany jest jeden pokój dwuosobowy. Jeżeli wycieczka planowana jest z bardzo dużym wyprzedzeniem, proponujemy niżej wskazane hotele (to bardzo dobre hotele 3 gwiazdkowe), jeżeli nie ma w nich miejsca wybieramy inne w podobnym standardzie.
MIASTO NAZWA HOTELU
1 Lima San Agustin Exclusive Hotel lub Tierra Viva Miraflores Mendiburu
2 Arequipa Casa Andina Standard lub Tierra Viva Arequipa Plaza
3 Arequipa Casa Andina Standard lub Tierra Viva Arequipa Plaza
4 Yanque Casona Plaza Hotel Ecolodge Colca
5 Puno Sonesta Hotel Posadas Del Inca Puno lub Xima Puno Hotel
6 Puno Sonesta Hotel Posadas Del Inca Puno lub Xima Puno Hotel
7 Cusco Hotel José Antonio Cusco
8 Cusco Hotel José Antonio Cusco
 

9

 

Urubamba

Tierra Viva lub

San Agustin Monasterio de la Recoleta

 

10

 

Urubamba

Tierra Viva lub

San Agustin Monasterio de la Recoleta

11 Cusco Hotel José Antonio Cusco
12 Lima San Agustin Exclusive Hotel lub Tierra Viva Miraflores Mendiburu
13 Lima San Agustin Exclusive Hotel lub Tierra Viva Miraflores Mendiburu
14 Brak noclegu – wylot z Peru
 1. Bilety wstępów do atrakcji

WLICZONE SĄ PONIŻEJ WSKAZANE BILETY WSTĘPU:

 

MIEJSCE BILETY WLICZONE
Aguas Calientes Pociąg turystyczny na trasie OLLANTAYTAMBO – AGUAS CALIENTES, Expedition, hora 07:45 AM
Aguas Calientes Entrada a MACHUPICCHU (solo ruinas 4 horas) SIN MONTAÑA ADICIONAL HUAYNA PICCHU 8Huayna Picchu – costo adicional 15 $ USD)
Aguas Calientes Pociąg turystyczny na trasie AGUAS CALIENTES – OLLANTAYTAMBO, Expedition, hora 18:20
Aguas Calientes Autobus w Aguas Calientes na trasie: Aguas Calientes – ruiny Machu Picchu – Aguas Calientes
Cusco / Valle Sagrado Bilet  Turistico (entradas a ruinas: en Pisac, Ollantaytambo, Moray)
Cusco Wstęp do Catedral en Cusco
Chivay Wstęp  do Colca Canyon
Arequipa Wstęp do Museo de Santuarios Andinos (museo Juanita)
Arequipa Wstęp  do Convento Santa Catalina
Arequipa Wstęp  do Catedral
Raqchi Wstęp  do ruinas en Raqchi
Andahuaillias Wstęp  do Iglesia Andahuaillias
Maras Wstęp  do Salineras (saliny)
Lima Wstęp  do San Francisco en Lima
Lima Wstęp  do Catedral en Lima
Msze Święte Organizacja mszy świętych w 9 różnych kościołach

 CENA NIE ZAWIERA

 1. Przelot międzynarodowy do Peru oraz z Peru do kraju zamieszkania Dodatkowo Płatny cena około 3900 – 4500 zł w zależności od dostępności i terminu.
 2. Ubezpieczenie podróżne, w tym od chorób przewlekłych, nieszczęśliwych wypadków oraz od rezygnacji z wycieczki
 3. Bilet wstępu do grobowców w Sillustani, jeżeli będzie czas na zwiedzanie
 4. Wyżywienie poza wskazanym w części „Wliczone w cenę”
 5. Wydatki natury osobistej: napoje, snacki, rozmowy telefoniczne, napiwki, itp.
 6. Przewodnik lokalny w pierwszym dniu w Limie oraz w ostatnim dniu w Limie ( około 25 USD)\
 7. TFG Turystyczny fundusz Gwarancyjny  13 zł / osoba
CENA OD OSOBY: 2465 $ USD + BILET SAMOLOTOWY z Warszawy Wrocławia lub Berlina  ( Przelot wymaga osobnej kalkulacji średnia cena przelotu waha się od  3900zł do 4500 zł
 Ww. cena dotyczy grupy liczącej łącznie 36 osób płatnych + 1 osoba Gratis ( opiekun duchowny )   razem 37 osób + Pilot z Nestor Travel