Fly & Drive Sycylia

Fly & Drive

Specjalnie z myślą o Państwie przygotowaliśmy programy, które pozwolą na własna rękę poznać najpiękniejsze miejsca Sycylii.  Proponowane trasy i ilość dni mogą zostać dopasowane do wymagań każdego z klientów. Istnieje możliwość połączeni programu z dodatkowymi dniami wypoczynku w wybranym prze Państwa miejscu.
Przykładowo : Możemy  Program zwiedzania  wzbogacić zwiedzaniem Malty lub Sardynii.Oczywiście możliwy jest również pobyt na Sycylii z dodatkowym tygodniem odpoczynku lub dowolne wydłużenie programu według Państwa życzenia.
Wszystkie programy  Fly & Drive  szyjemy na miarę starannie dobieramy hotele według kryteriów  podanych przez Państwa.

Na lotnisku lub pod hotelem będzie czekał na Państwa wcześniej wynajęty samochód, oprócz tego przed wyjazdem dostaną Państwo vouchery na hotele w proponowanych miejscowościach. Pod całodobowym telefonem komórkowym przez cały czas dostępny będzie nasz polskojęzyczny rezydent, który zawsze może Państwu pomóc w sytuacjach awaryjnych.

  • 1 Dzień  – Przylot na lotnisko w Palermo, odebranie samochodu (lub transfer) przejazd na nocleg do hotelu w Palermo
  • 2 Dzień  – Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Palermo stolicy Sycylii rozciągającej się u stóp Mon- te Warto zobaczyć – Katakumby Kapucynów, Parlament, Quattro Canti – niezwykłe skrzyżowanie na którym znajdują się budynki, z fasadami ozdobionymi fontannami i posągami patronów Mandamenti, czterech pór roku i hiszpańskich królów, Piazza Pretoria (Pl. Wstydu) z fontanną ozdobioną rzeźbami przedstawiającymi nagie, mitologiczne stwory, Katedrę Normanów z grobami królewskimi i skarbcem. Następnie przejazd do Mon- reale, gdzie zobaczymy Katedrę arabsko-normańską, w której znajdują się największe średniowieczne mozaiki i krużganki z mauretańskimi łukami. Powrót do hotelu w Palermo
  • 3 Dzień  – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Segesty gdzie zwiedzimy rewelacyjnie zachowaną majestatyczną dorycką świątynią z V w p.n.e, oraz teatr o średnicy 63 m malowniczo poło- żony na szczycie Monte Barbaro. Następnie przejazd do Erice wspaniałego miasta związanego z kultem bogini płodności położonego na szczycie Monte San Giuliano. Zobaczymy tu historyczne centrum i katedrę normańska oraz spróbujemy miejscowej specjalności ciasteczek migdałowych. Wspaniałą trasą panoramiczną przejedziemy do Marsala miejscowości słynącej z produkcji wina którego będziemy mogli spróbować w jednej z wielu miejscowych winnic. Przejazd od do hotelu w Mazara del Vallo
  • 4 Dzień  – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Selinunte gdzie znajdują się ruiny grec- kiego miasta z VI w p.n.e. Następnie przejazd do Valle dei Templi – Doliny Świątyń gdzie obejrzymy greckie świątynie: Heraklesa, Zgody, Hery, Dioskurów, Zeusa. Przejazd do hotelu w Piazza Armerina
  •  5 Dzień  – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Piazza Armerina gdzie znajduje się Villa Romana del Casale z największymi mozaikami rzymskiego Następnie przejazd do Caltagirone , miasteczka słynącego już w średniowieczu z garncarstwa. Spacer po zabytkowym centrumoraz wejście po 142 stopniach dekorowanych ma- jolikowymi płytkami do Katedry S. Maria del Mon- te. Przejazd do hotelu w okolicach Sirakuzy.
  • 6 Dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Sirakuz – park archeologiczny, Teatr Grecki, Grób Archimedesa, Ołtarz Hierona II, Am- fiteatr rzymski, katakumby Giovanni Evangelista, muzeum papirusu które jest jednocześnie największą ostoja naturalnie rosnącego papirusu. Przejazd w kierunku Etny wjazd na wysokość 1900 m n.p.m., dla chętnych istnieje możliwość wjazdu wozem terenowym lub wejścia pieszo do kraterów. Dzień ten zakończymy zwiedzaniem Taorminy ze wspaniale zachowanym Teatrem Greckim z III w p.n.e. Spa- cer po starówce z której roztacza się wspaniały widok na okolice i Etnę. Na pewno warto zatrzymać się tu na kolację w jednej z wielu pięknie położonych restauracji. Nocleg w Taorminie.
  • 7 Dzień – Śniadanie, wykwaterowanie wczesnym rankiem, przejazd w kierunku Milazzo skąd wypływają promy na Wyspy Liparyjskie. Całodzienne zwiedzanie wysp powrót do Milazzo godz.18.00. Przejazd do Cefalu, proponujemy przespacerować się po zabytkowej starówce na której stoi Katedra Normańska. Nocleg w Cefalu.
  • 8 DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Palermo oddanie samochodu – Wylot do Polski (godz. uzależniona od wybranej linii lotniczej)